FAQ

?

1. Musím být připraven/a před návštěvou studia?

Vaše celková příprava skladby se projeví při nahrávání ve studiu a ve finále může i v celém znění skladby. Doporučujeme mít skladbu minimálně v základech připravenou. Je však jasné, že skladba se dopiluje společně ve studiu se sound engineerem.

2. Musím umět pracovat s mikrofonem?

Spousta lidí to netuší, ale pravdou je, že min. přes 40% dobře znějící skladby je také práce s mikrofonem. Vzdálenost od mikrofonu se musí odvíjet od síly a intenzity Vašeho hlasu. Neblahé pohyby do rytmu nebo otáčení hlavou taktéž ubírá na dobře znějícím náběru. 

3. Stačí mi HUDEBNÍ PODKLAD v mp3?

Hudební podklad v mp3 nemá ideální komprimaci formátu, tudíž nebude Vaše skladba ve výsledku znít zcela plně. Doporučujeme mít minimálně (dobré znějící) Wav formát. V tom nejlepším možném případe, je dobré mít audio stemy.

4. Co je to mix?

Spousty lidí si plete pojem mix a pojem master. Mix je úprava poměrů hlasitosti jednotlivých stop, úprava panoramatu, střih a čištění nahraných stop, lazení intonačních nepřesností a aplikace efektů.

5. Mastering? 

Pojem mastering je jedním z procesů postprodukce (konečných úprav) hudebních či zvukových nahrávek. Cílem masteringu je harmonizovat znění písně a upravit ji na daný standard (LUFS).